Minęły już czasy, gdy fotele i krzesła były jedynie praktycznymi przedmiotami codziennego użytku. Dziś wciąż pełnią tę funkcję, jednak oprócz niej, odpowiadają też za walory estetyczne. Eleganckie siedziska to obecnie jeden z głównych elementów zdobiących wnętrza naszych domów. Taborety, krzesła, fotele, sofy – wybór jest duży, a dochodzi do niego jeszcze podział na meble proste, tapicerowane oraz utrzymane w konkretnej stylistyce. Pozostaje więc pytanie – jakie krzesła wybrać do naszego salonu?

Wielofunkcyjny salon

Salon, przez wielu uważany za centralne pomieszczenie każdego domu i mieszkania, to wyjątkowo ciekawe wnętrze. Dobrze rozplanowany staje się piękną wizytówką każdego apartamentu, zaś w przypadku małych mieszkań – może nawet pełnić rolę sypialni.

Niezwykle ważna jest staranna aranżacja salonu, dzięki czemu może on stać się nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny. Ponieważ wykonujemy w nim całą masę różnych czynności – jemy rodzinny obiad, oglądamy telewizję, czytamy książkę czy przyjmujemy gości, salon powinien być dostosowany do różnorakich potrzeb.

Krzesła do salonu?

Niezwykle ważną częścią aranżacji salonu są oczywiście meble. Powinny być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również wygodne i eleganckie. Nasz wybór będzie się jednak różnił, w zależności od stylu, w jakim urządzony został nasz salon. Jeśli stawiamy na ekstrawagancję, możemy zainwestować w ekskluzywne fotele, jeśli zaś na prostotę – solidne, wygodne krzesła.

Mimo iż krzesła raczej nie są kojarzone z salonem (bardziej z kuchnią i jadalnią), mogą stanowić cenne uzupełnienie jego wystroju. Należy jednak pamiętać, by dopasować je stylem i kolorem do przewodniego motywu, w jakim urządziliśmy pomieszczenie. Dzięki temu nie będą się one brzydko odcinały na tle ścian oraz innych mebli.

Spójność jest bardzo ważna – zwłaszcza w przypadku salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu, oddając się przyjemnościom, relaksując się i odpoczywając.